Ne mini met ne curryworst

Geplaatst op 8 februari 2011 door Stefanie

Dialecten. Sommige taaldeskundigen krijgen er ‘de wubbe’ van. Ze willen ze één voor één in de pan hakken – tot er geen enkel meer overblijft. Maar ik – als taalliefhebber – bewonder juist de gevarieerdheid van onze taal. Ik prijs mezelf dan ook gelukkig dat ik het voorrecht heb om verschillende dialecten te kennen. Want toen ik vier jaar oud was, verkaste ik van de provincie West-Vlaanderen naar de provincie Antwerpen.

Spelen op de renne en de afrijzer

Toegegeven, mijn inburgeringsproces liep niet altijd van een leien dakje. Vroeg ik als vierjarige aan mijn nieuwe Antwerpse vriendjes waar de ‘renne’ stond? Dan hadden ze geen flauw idee dat ik op zoek was naar een schommel. En toen zij mij aanspoorden om op ‘den afrijzer’ te gaan, wist ik niet dat ik enkele seconden later op een glijbaan zou zitten.

Problemen in de frituur

Maar ondertussen ben ik perfect ‘tweetalig’. Met mijn familie in West-Vlaanderen praat ik West-Vlaams. Tegen mijn vrienden uit Antwerpen spreek ik een soort Klein-Brabants dialect - maar nooit écht plat. En dat gaat allemaal vanzelf. Behalve wanneer ik in de frituur sta. Dan moet ik altijd goed nadenken. Sta ik in Antwerpen of West-Vlaanderen? Belangrijk. Want vraag ik in West-Vlaanderen ‘ne mini’ met ‘ne curryworst’ of ‘ne saté’? Dan begrijpen ze niet dat ik eigenlijk ’een kinderbakske’ met ‘een frikadelle’ of ‘een brochette’ wil verorberen.

Bookmark and Share

Het leven zoals het is | Print | Geef commentaar | 1 reactie
Permalink: http://www.schrijf.be/blog/ne-mini-met-ne-curryworst/

Eén reactie op “Ne mini met ne curryworst”

  1. Platte journalisten

    [...] Dialecten: ze vormen vaak voer voor taaldiscussies. De ene krijgt er koude rillingen van, de andere valt ervoor in zwijm. Voor mij mag en kan dialect zeker – ik ‘bezondig’ mij er zelf ook regelmatig aan. [...]

Uw reactie?

Privacyverklaring:
Schrijf.be gebruikt uw e-mailadres nooit voor promomails.
Schrijf.be geeft uw e-mailadres nooit aan derden.

Teksten die doen doen

Over Schrijf.beleeft
  • Copywriters: wat drijft hen? Waarvan worden ze warm of koud? U leest het hier.

 

    Word fan op Facebook
Abonneer u
    Abonneer u op onze RSS-feed